Chystáte svatbu?

Dle našich letitých zkušeností nabízíme snoubencům několik tipů a rad pro nevěstu a ženicha. Jsme cimbálka, která každý rok hraje novomanželům a má také zkušenosti s mezinárodními svatbami. Velmi často si nás zvou budoucí manželé, abychom jim zahráli na svatební hostině a proto je důležité nepodcenit přípravu.

Kdy máme začít hrát?

Zvolte začátek hudební produkce nejdříve hodinu po ukončení oběda. Hosté si stihnou v klidu popovídat a zábava může začít. Chcete-li dosáhnout toho, aby si hosté zatancovali, zazpívali a dobře se pobavili musí mít čas na rozhovor a vy se můžete jít v klidu fotit.

Kde má muzika stát

Zvolte si jakékoliv místo pro Vaši svatbu, ale mějte na paměti, že taneční parket a kapela musí být v místě svatební tabule, zkrátka tam, kde jsou všichni hosté. Na muziku musí být pořád vidět. Je dobré, aby byl dle počtu hostů také dostatek prostoru na tancování. Cimbálová muzika by ale neměla být na pódiu. Jde o lepší kontakt s tanečníky. Tímto způsobem můžeme lépe komunikovat s hosty a lidé se nebojí k muzice přijít pro hudební přání. Určitě je nevhodný parket z kamenů, cihel, pražců nebo trávy. Při venkovní produkci doporučujeme zastřešený dřevěný montovaný parket. Tanečníci musí mít zkrátka na parketu pocit místa a bezpečí.

Jen cimbálovka, nebo i moderní hudba, či DJ?

Doporučujeme obojí. Pokud má být na svatbě i „moderní“ kapela, je lepší, aby začala hrát až po cimbálovce. Popř. je možné střídání kapel v závěru produkce naší cimbálovky. Všechny taneční styly a hudební žánry tak mají možnost lákat svatebčany na parket.

Cimbálová muzika na svatbě

Novomanželský tanec

Návrat novomanželů po focení je dobré zahájit prvním novomanželským tancem. Všichni se rádi připojí dokola a zábava hned dostane “ŠMRNC”. Cimbálka Vám ráda k tomu zahraje oblíbené písně.

Pár postřehů, co ne a tak…

Je dobré mít orientační časový harmonogram svatební zábavy a seznámit s ním cimbálovku dopředu. Délka focení novomanželů by neměla přesáhnout 2 hodiny. Únos nevěsty během svatební zábavy vnímáme jako nevhodný zvyk, kvůli narušení zábavy. Zavolejte nás dopředu, rádi s Vámi dopředu místo projdeme a doporučíme na místě jak vše naaranžovat.

Špalír

Ohlasy našich posluchačů

Mockrát děkujeme, že jste hráli na naší svatbě. Byli jste úžasní a všichni z vás byli nadšení. 🙂
Ať se Vám všem daří muzikanti, novomanželé Podborští


CM Kyničan jsme kontaktovali díky webovým stránkám, které nás zaujaly svojí kvalitou. Na živo to však nakonec bylo ještě lepší. Navodili krásnou folklorní atmosféru moravské svatby. Domluva přes email i telefonicky fungovala bez problému.
Můžeme jen doporučit. P + S. Patrik Michaud


Zdravím Martine, moc děkujeme, že jste hráli na naší svatbě! Hosté byli naprosto spokojení, my ještě víc.
Matouš Vinš